Jak dbać o trawnik, by zawsze był piękny?

Lubię mieć piękny trawniczek wokół swojego domu. Wybrałam odpowiednią mieszankę nasion trawy, taką która daje możliwość każdemu z domowników na aktywny relaks. Wiele czytałam na temat, jak zadbać o trawnik, by bieganie po nim z piłką nie przynosiło żadnych szkód. Żółta trawa z uszczerbkami (czarnymi placami) to przykry widok. Zadbany trawniczek to piękny widok. Bardzo chciałam mieć cudowną trawę, której soczystość zieleni będzie cieszyć moje oczy. Postawiłam więc na opinię ekspertów, którzy podpowiedzieli mi, jaką wybrać, by spełniła moje oczekiwania. Tak oto nabyłam różne rodzaje nasion i mam teraz cudny widok.

Szczęśliwa rodzina na trawniku

Uwielbiam koszenie trawnika, a Ty?

Ścinanie trawy i upajanie się jej aromatem o nucie soczystej zieleni to rozkosz. Zwłaszcza gdy mam do tego celu odpowiedni sprzęt. Wybrałam spalinówkę, ponieważ mogę z nią chodzić po całym placu i nigdy nie zaplączę się w sznur. Nie zatrzyma mi się także praca, gdyby kabel był za krótki. Spalinowa kosiarka pozbawiona jest "ogona". Nawet nie musiałam jej kupować, bo mam możliwość jej pożyczenia. Usłyszałam od sąsiada, że w pobliżu jest punkt, który za wynajem kosy spalinowej bierze grosze.
Piękny ogród przez cały rok z wypielęgnowaną darnią jest możliwy dzięki kosie spalinowej. Jeśli interesuje Cię kosa spalinowa wynajem, pod linkiem znajdziesz ofertę wypożyczenia. Dotrze do każdego zakamarka podwórka i ogrodu. Wytnie ładnie trawę wokół drzew i rabat. Dokładnie wykosi darń przy płocie i w niedostępnych dla dużej kosiarki miejscach.

Koszenie trawnika kosą wynajętą w wypożyczalni BMK

Wynajem kosy spalinowej

Od kiedy wiem, ze spalinówka działa bez ograniczeń metrażowych, często z niej korzystam. Cieszę się, iż wynajem tej prostej w obsłudze maszyny jest tak blisko mojego miejsca zamieszkania. Teraz gdy ktoś ma problem z wykaszaniem trawy, od razu polecam mu wynajmowanie spalinowej kosy, bo to bardzo dobre rozwiązanie. Na zadbany trawnik miło popatrzeć. Idealnie wykoszony pozwala na grę w piłkę, leżenie na kocu i nawet bez niego. Kontakt z przyrodą to ważny element naszego życia.

Kiedy trzeba pomyśleć o zadbanie trawnika?

Dbanie o trawnik jest konieczne od wiosny do jesieni. Zimą możemy sobie odpocząć. Trawa również będzie odpoczywać, przechodząc w stan uśpienia. Jeżeli chcesz, możesz pozwolić rozsiać się na nim mniszka lekarskiego.
Żółte i białe główki na tle zielonego trawnika będą pięknie współgrały z naszymi oczekiwaniami wizualizacji piękna. Stosując bezpieczne nawozy do trawy, będziesz mógł wykorzystać kwiaty mniszka na cele zdrowotne.