Skip to main content

Co to są uprawnienia HDS?

1 komentarz

Nowoczesna gospodarka nie może obyć się bez specjalistycznego sprzętu do przenoszenia ładunków o dużej masie. Jednym z najpopularniejszych typów takiego wyposażenia są podnośniki montowane na podwoziach pojazdów ciężarowych, czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe (HDS). Warto wiedzieć, że nie każdy spośród kierowców może obsługiwać tego typu sprzęt - konieczne jest bowiem do tego posiadanie odpowiednich uprawnień.

Czytaj więcej

Jak prowadzić księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej?

Dodaj komentarz

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwe, zwłaszcza gdy jest to działalność jednoosobowa. Każdy właściciel firmy odpowiada za wiele rzeczy, również za prowadzenie księgowości. Niektórzy decydują się na stworzenie etatu dla księgowego, inni z kolei wolą skorzystać z usług biura rachunkowego. Jak prowadzić księgowość w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej i które rozwiązanie jest korzystniejsze? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze księgowej?

Dodaj komentarz

Każdy przedsiębiorca w naszym kraju musi prowadzić regularną księgowość. Jest to obowiązek bardzo czasochłonny, a dla większości również i skomplikowany. Nic dziwnego, że większość właścicieli firm decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych księgowych. Może to odbywać się poprzez stworzenie odpowiedniego etatu w przedsiębiorstwie lub też przez rozpoczęcie współpracy z odpowiednim biurem rachunkowym. Jakie rozwiązanie wybrać dla siebie? Sprawdź, co będzie bardziej korzystne dla twojej firmy.

Czytaj więcej