Kim jest arteterapeuta i jak nim zostać?

W psychologii od dawna wykorzystywane są metody relaksujące, które pozwalają człowiekowi się rozluźnić. Dzięki temu problemy wydają się mniejsze, a człowiek zaczyna inaczej patrzeć na świat. Tak naprawdę już w czasach starożytnych korzystano z arteterapii, ale dopiero od niedawna stała się ona popularna w naszym kraju. Można powiedzieć, że arteterapia bardzo dostosowała się do dzisiejszych czasów, w których walczymy z pandemią. Wielu z nas już od wielu miesięcy siedzi w domu, a to z całą pewnością nie wpływa korzystnie na naszą psychikę. Warto więc pomyśleć o tym, żeby skorzystać z terapii poprzez sztukę. Może się okazać, że takie doświadczenie będzie dla nas po prostu przyjemnością i przekonamy się sami, iż ten rodzaj terapii naprawdę działa.

Kontynuuj czytanie

Pomoc psychologiczna w czasie pandemii

Tegoroczny sezon jesienny oraz nadchodząca coraz większymi krokami zima nie napawają szczególnym optymizmem. Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną zapewne jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy będziemy mocno narażeni na szalejące jesienno-zimowe infekcje oraz skazani na długotrwałe izolowanie się od ludzi.

Kontynuuj czytanie

Jak wygląda konsultacja trychologiczna?

Badanie trychologiczne w klinice Genesis Kraków

Każdy chce mieć piękne i zdrowe włosy. Niestety, wiele osób boryka się z różnymi problemami w tej materii, np. z łupieżem czy nadmiernym wypadaniem. Do niedawna radzono sobie z tym prawie wyłącznie metodami domowymi. Dziś pomocą służy trycholog, który oceni stan włosów i skóry, zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednią kurację.

Kontynuuj czytanie