Skip to main content

Jak wygląda dobrze zaprojektowana strona internetowa?

W czasie projektowania strony internetowej należy zadbać o wiele kluczowych czynników, które przyczynią się do jej ostatecznego wrażenia i poziomu użyteczności. Dobrze zaprojektowana strona to świetna wizytówka dla każdej instytucji, dlatego należy traktować ją jak rentowną inwestycję. Stworzenie satysfakcjonującego doświadczenia dla przyszłego użytkownika wymaga tego, aby projekt witryny spełniał szereg oczekiwań. W artykule przedstawiamy 3 najważniejsze z nich.

 Projektowanie stron internetowych

Spełnienie docelowych potrzeb

Twoja witryna musi uwzględniać potrzeby Twoje, jak i jej użytkowników. Prosta i jasna intencja projektu pomoże użytkownikowi łatwo wejść w interakcję z całą jej zawartością. Jednak przed planowaniem jej właściwego kształtu należy znać odpowiedź na najważniejsze pytanie: Jaki jest cel danej strony internetowej? Zarówno wtedy, gdy witryna ma mieć charakter sprzedażowy, informacyjny lub rozrywkowy musi cechować się odpowiednim zestawem właściwości charakterystycznym dla jej celu. Dobrze zaprojektowana strona należycie spełnia ten wymóg, a pod adresem https://www.agnieszkajamrog.pl/ znajdziecie świetną profesjonalistkę, która z chęcią wykona dla Was projekt strony www.

Czytelność i właściwa estetyka

Prostota to często najlepsza droga, do uzyskania satysfakcji użytkownika, choć nie jedyna. Aby spełnić najważniejsze wymagania warto zwrócić się o pomoc do specjalisty - Agnieszka Jamróg dobierze najprostsze rozwiązanie dedykowane Twoim potrzebom. Schludnie zaprojektowana strona już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie łatwej w obsłudze oraz wiele mówi o podejściu i profesjonalizmie jej właściciela. Na jakie aspekty należy zwrócić największą uwagę?

Kolorystyka

Kolory mają wielką moc komunikowania oraz wywoływania emocjonalnych reakcji. Dobranie palety kolorów, która będzie pasować do profilu Twojej działalności, pozwoli Ci wpłynąć na wrażenie klientów wobec Twojej marki. W każdym projekcie nie powinno być więcej niż 5 barw. Bardzo często stosuje się kolory uzupełniające. Przyjemne kombinacje kolorystyczne zwiększają zaangażowanie użytkownika i zachęcają do interakcji ze stroną.

Czcionka i układ tekstu

Typografia odgrywa dużo ważniejszą rolę w projektowaniu stron internetowych, niż może się to wydawać. To właśnie litery przyciągają główną uwagę, dlatego krój pisma powinien być estetyczny i przede wszystkim czytelny.

Grafika

Szata graficzna to bardzo ważny aspekt, której rola wykracza poza warstwę wizualną. To także ważne narzędzie komunikacji i ekspresji. Wszystkie grafiki powinny dobrze oddawać ducha marki i być ucieleśnieniem jej osobowości. Pierwsze wrażenie, które pojawia się u użytkownika tuż po otwarciu strony ma charakter czysto estetyczny. Dobrze przemyślany projekt umie dobrze to wykorzystać.

Prosta nawigacja

Odwiedzający stronę muszą mieć możliwość szybkiego zdobycia informacji, której szukają, nawet gdy daną witrynę widzą po raz pierwszy. Łatwa nawigacja jest konieczna do zatrzymania użytkowników na stronie, jeśli jest myląca i niewygodna, odwiedzający będą skłonni do opuszczenia strony i wybrania innej.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 1 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...