Skip to main content

Jak wybrać suknię ślubną - podstawowe porady

Prędzej czy później niemalże każda kobieta znajdująca się w związku staje przed bardzo ważnym wyborem. Staje przed wyborem swojej pierwszej i prawdopodobnie jedynej w życiu sukni ślubnej, która odegra najważniejszą rolę w jej weselnej stylizacji. Jak zatem zacząć szukać tej idealnej kreacji? Na co zwracać uwagę, przyglądając się tym wszystkim różnorodnym fasonom w sklepach, butikach i w salonie sukni ślubnych? No i czy moda ślubna podczas takich poszukiwań powinna być priorytetem? Czy ładna suknia ślubna musi być stylowa, czy jednak może totalnie nie wpisywać się w aktualne trendy, a jedynie zgrywać się z osobistymi preferencjami i gustem panny młodej?

Suknia ślubna zakupiona w salonie sukien ślubnych Bella Rossa

Kiedy rozpocząć poszukiwania?

Pierwsza zasada - poszukiwania najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Im wcześniej, tym lepiej. Trzeba bowiem dać sobie optymalną ilość czasu na dokładne zapoznanie się z propozycjami różnych butików czy nawet sklepów internetowych. Należy też mieć w zapasie przynajmniej kilka miesięcy, bo gdyby się okazało, że w salonach stacjonarnych nie znajdzie się żadnego atrakcyjnego modelu, taką suknię zawsze można będzie ostatecznie uszyć u krawcowej. Kiedy dokładnie warto więc rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej? Ogólnie rzecz biorąc przyjmuje się, że najlepiej to zrobić na jakieś osiem czy dziewięć miesięcy przed ślubem. Taki czas pozwoli na spokojne zapoznanie się z tematem i zapewni pannie młodej poczucie komfortu. Warto odwiedzić polecane salony, takie jak Bella Rossa oferująca suknie ślubne Kraków - dzięki przymiarkom różnego rodzaju sukni w końcu uda się nam poznać swój gust.

Pomoc w wyborze

Jak wybrać suknię ślubną? Na pewno warto zapewnić sobie jakieś wsparcie na zakupach, zabierając ze sobą do salonu zaufane i przyjaźnie nastawione osoby towarzyszące. Nie może być ich jednak za dużo. Głupotą byłoby zabieranie dziesięcioosobowej paczki przyjaciółek do niewielkiego salonu o metrażu nieprzekraczającym trzydziestu metrów kwadratowych. W salonach tak liczne ekipy nawet nie zdołałyby się pomieścić i tylko wprowadziłyby niepotrzebne zamieszanie, przez które wybór okazałby się jeszcze cięższy, a zakupy totalnie nieprzyjemne. Dwie osoby towarzyszące to takie maksimum, a zwykle wystarcza nawet jedna. Może to być np. świadkowa, mama, siostra albo bliska przyjaciółka z pracy lub szkoły. Pod linkiem dowiesz się, gdzie znajduje się Salon Sukien Ślubnych Bella Rossa w Krakowie, gdzie doświadczony personel pomoże Ci dobrać suknię do figury i urody. Nierzadko spojrzenie drugiej osoby z boku bywa bardzo pomocne i ułatwia wybór.

Salon sukien ślubnych Bella Rossa w Krakowie

Przymiarki

Do samych przymiarek też należy się odpowiednio przygotować. Zaleca się, by każda suknia ślubna była mierzona wyłącznie na cielistą bieliznę bezszwową, która nie będzie odznaczać się nawet pod bardzo delikatnym i cienkim materiałem. Warto też założyć cieniutkie rajstopy, aby jeszcze lepiej wyeksponować wszystkie przymierzane kreacje. A następnie trzeba już tylko szukać. Prędzej czy później każda kobieta na pewno znajdzie dla siebie coś idealnego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Zuza · 2 miesięcy temu
    O matko, ja swoją suknię upolowałam miesiąc przed ślubem, a tu ktoś wspomniał o 8 miesiącach 😂 Może po prostu jestem jedną z tych kobiet, które są bardziej zdecydowane i nie potrzebują bardzo dużo czasu na podejmowanie decyzji.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Mama Marzena · 1 lat temu
    Dla mnie jako mamy mojej córki, ważne jest, żeby znalazła suknię, w której poczuje się piękna i szczęśliwa w tym ważnym dniu. Pomagam jej w poszukiwaniach i wspieram w wyborze. Przymiarki są istotne, żeby wszystko pasowało jak należy. Salon sukien ślubnych Bella Rossa w Krakowie to miejsce, gdzie mogą nam pomóc. Chcę, żeby moja córka wyglądała przepięknie i spełniła swoje marzenia

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...
Artykuł bardzo przydatny, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które opiekują się bliskimi w domu. ...