Skip to main content

Trening na zdrowy kręgosłup - zachowaj sprawność fizyczną na długie lata!

Kręgosłup, nazywany czasami rusztowaniem naszego organizmu to struktura kostno-stawowa, w środku której ukryty jest rdzeń kręgowy. Zasadniczo kręgosłup spełnia trzy podstawowe zadania — ma, niczym rusztowanie utrzymywać ciało w pozycji pionowej, ma się poruszać i być elastyczny. Jak więc zadbać o ruchomość kręgosłupa i sprawić, by trzymał nas prosto jak najdłużej? Regularnie ćwiczyć i to wykonując specjalne ćwiczenia dedykowane naszym plecom. Ćwiczenia te znajdziemy pod nazwą treningu na zdrowy kręgosłup. 

Jakie ćwiczenia na bolący kręgosłup?

Ból kręgosłupa — jakie mogą być jego przyczyny?  

Dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą mieć różną genezę powstania. Najczęściej ból jest spowodowany przeciążeniem mięśni — po zbyt intensywnym treningu bez odpowiedniego przygotowania, po dźwiganiu ciężkich przedmiotów, a nawet na skutek długotrwałego siedzenia czy stania. Długotrwałe, powtarzające się latami przeciążenia doprowadzają z kolei do zwyrodnień kręgosłupa, czyli nieodwracalnych zmian w zakresie tkanki kostnej i stawowej. Ból kręgosłupa może być także spowodowany urazami, nieprawidłowo przeprowadzonymi zabiegami chirurgii czy chorobami takimi jak nowotwory, przepukliny, skrzywienia kręgosłupa. 

Warto wspomnieć, że dolegliwości bólowe mogą dotyczyć całego kręgosłupa, lub poszczególnych jego odcinków — szyjnego, piersiowego i krzyżowo-lędźwiowego. 

Jakie ćwiczenia na zdrowy kręgosłup można wykonywać i kto nam w tym pomoże?

Trening na zdrowy kręgosłup nie musi się wiązać z kosztowym karnetem do klubu fitness, gdzie staniemy się jedną z wielu osób biorących udział we wspólnym treningu. Nasze zdrowie wymaga indywidualnego podejścia, dlatego w doborze treningu pomóc może profesjonalny trener personalny. Przekonaj się, co może zrobić dla Ciebie i twojego kręgosłupa dobry trener personalny, wejdź na stronę michalzajac.pl i zapoznaj się z ofertą doskonałego specjalisty! 

Trening zdrowego kręgosłupa opiera się na czterech filarach — redukcji bólu, ogólnej poprawy kondycji oraz wzmocnienia mięśni i nauki prawidłowych schematów ruchowych. Efekty możemy osiągnąć, gimnastykując się za pomocą indywidualnie dopasowanych zestawów ćwiczeń rozgrzewających, rozciągających i stabilizujących mięśnie przykręgosłupowe.

Ból kregosłupa - jakie ćwiczenia pomogą? 

Jak ćwiczyć prawidłowo w domu, kiedy nie jestem z trenerem?

Wiele osób zniechęca się do samodzielnych treningów na zdrowy kręgosłup w domu, sądząc, iż tylko zrobią sobie krzywdę. Na szczęście w dzisiejszych czasach bez trudu możemy obserwować, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia. Najlepiej wybrać sobie profesjonalnego trenera, który prowadzi własny kanał w social mediach. Taka osoba nie tylko zmotywuje nas do rozpoczęcia i regularnego praktykowania ćwiczeń, ale przede wszystkim na załączonych przez siebie filmach dokładnie pokaże, jak należy się gimnastykować.

Świetny kanał z najlepszymi ćwiczeniami na zdrowy kręgosłup prowadzi profesjonalny trener Michał Zając. Opracowane przez niego zestawy ćwiczeń, które wzmocnią nasze plecy i zminimalizują dolegliwości bólowe, są nie tylko efektywne, ale także łatwe do wykonania w domowym zaciszu. Dzięki regularnym publikacjom i poradom, które trener Michał Zając zamieszcza na swoim instagramowym profilu, każdy może znaleźć coś dla siebie i dopasować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb. Zachęcamy do śledzenia profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/trener_michal_zajac, aby na bieżąco otrzymywać wskazówki dotyczące zdrowia kręgosłupa.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 2 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...