Skip to main content

Depresja - choroba naszych czasów?

Depresja nie jest wcale chwilowo utrzymującym się kiepskim samopoczuciem. Jeżeli u kogoś od dłuższego czasu utrzymuje się bardzo zły nastrój, doprowadzający do braku motywacji do czegokolwiek, chociażby wstania z łóżka, oznacza to, że nie jest to przejściowa sytuacja, a być może właśnie depresja. Takie problemy psychologiczne są na tyle ciężkie, że mało kto byłby sobie w stanie samodzielnie z nimi poradzić i to nawet przy uzyskaniu wsparcia rodziny, przyjaciół czy innych bliskich osób. Depresję najlepiej więc leczyć z pomocą odpowiedniego specjalisty - czy to psychologa, czy to psychiatry, czy to terapeuty.

Depresja, z którą można poradzić sobie w gabinecie Katarzyny Stefaniak

Depresja - choroba XXI wieku?

Depresja to jedna z najcięższych, a zarazem najczęściej diagnozowanych chorób psychicznych. Mimo iż przestała być tematem tabu, wciąż nie lubimy o niej mówić, bo ogólnie rzecz biorąc nie lubimy zajmować się sprawami nieprzyjemnymi, a takie są właśnie problemy natury psychicznej. Czasem jednak trzeba o nich porozmawiać, zwłaszcza gdy tyczą się one nas samych bądź naszych bliskich. W dzisiejszych czasach wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak wygląda leczenie depresji. Ta choroba opanowuje cały świat. Niedługo większość z nas będzie na nią cierpieć, o ile czegoś nie zmienimy i w końcu nie nauczymy się dbać o swoją psychikę tak samo, jak dbamy o swoje ciała. Jak leczyć depresję opisuje Psycholog - Mokotów Katarzyna Stefańska, która działa w nurcie psychodynamicznym.

Metody leczenia depresji

Istnieją dwie metody leczenia depresji - leczenie farmakologiczne oraz terapeutyczne. Druga opcja wymaga czasu i jest trudna, ale dalej lepsze, bo długotrwałe efekty. Czasami nawet jedna wziyta u psychologa korzystnie wpływa na samopoczucie pacjenta, pozwalając mu spojrzeć na pewne sprawy z większym dystansem. A leki pomagają wyłącznie doraźnie. Póki się je przyjmuje, układ nerwowy i cały organizm są w równowadze, ale gdy tylko przestanie się je brać, zły nastrój ponownie dopada człowieka i depresja znów wciąga go w swoje sidła.

Wizyta u psycholog Katarzyny Stefaniak

Terapia lecząca depresję

Farmakologia nigdy nie powinna być jedyną metodą radzenia sobie z problemami. Leczenie depresji zawsze musi uwzględniać dobrą terapię, na którą nieraz trzeba chodzić latami. Ten czas wydaje się być nieskończenie długi, ale warto go poświęcić, by móc przyjrzeć się swoim problemom z bliska i je rozwiązać, a także odkryć ich przyczynę. Nic nie dzieje się z niczego. Depresja zawsze ma swój powód, który należy w jakiś sposób poznać, by móc go rozwiązać i pójść do przodu. Przed wizytą warto zapoznać się z opiniami na temat danego specjalisty, na przykład na mapach Google: https://g.page/psychologkatarzynastefaniak, gdzie poznamy również lokalizację gabinetu.

Leczenie depresji może też składać się z metod niekonwencjonalnych. Na objawy somatyczne, związane z ciałem, bardzo dobrze zadziałają m.in.: ćwiczenia fizyczne, praca z oddechem, joga oraz medytacja. Warto na różne sposoby próbować uporać się ze swoją chorobą. Z depresją nie da się normalnie funkcjonować. Trzeba z nią zatem zawalczyć, by odzyskać swoje dawne i szczęśliwe życie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Hanna G. · 11 miesięcy temu
    Depresja jest coraz bardziej powszechna, niestety też wśród dzieci... Jestem nauczycielką i obserwuję ten problem na co dzień. Mówcie głośno o zdrowiu psychicznym, to ważne dla wszystkich ludzi

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...
Artykuł bardzo przydatny, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które opiekują się bliskimi w domu. ...