Skip to main content

Kim jest arteterapeuta i jak nim zostać?

W psychologii od dawna wykorzystywane są metody relaksujące, które pozwalają człowiekowi się rozluźnić. Dzięki temu problemy wydają się mniejsze, a człowiek zaczyna inaczej patrzeć na świat. Tak naprawdę już w czasach starożytnych korzystano z arteterapii, ale dopiero od niedawna stała się ona popularna w naszym kraju. Można powiedzieć, że arteterapia bardzo dostosowała się do dzisiejszych czasów. Warto więc pomyśleć o tym, żeby skorzystać z terapii poprzez sztukę. Może się okazać, że takie doświadczenie będzie dla nas po prostu przyjemnością i przekonamy się sami, iż ten rodzaj terapii naprawdę działa.

Jak wygląda arteterapia?

Kto prowadzi zajęcia z arteterapii?

Jeżeli już nas zainteresowała arteterapia, to powinniśmy dowiedzieć się kim jest arteterapeuta. To jest specjalista, który wiele czasu poświęcił na zdobycie odpowiedniej wiedzy. Nie wystarczy bowiem malować, żeby wszystkie problemy zniknęły i zmienił się światopogląd. To niestety nie jest takie proste. Jeśli interesuje Cię taka kariera, na stronie renomowanego centrum arteterapii z Warszawy dowiesz się kto to jest arteterapueta oraz kto może nim zostać.

Nie wystarczy też, że sami zaczniemy malować w zaciszu własnego mieszkania. Oczywiście taka czynność nas zrelaksuje na pewien czas, ale nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeśli coś chcemy zmienić w swoim życiu, to powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. Wtedy możemy naprawdę przekonać się, że terapia poprzez sztukę to nie tylko dobra zabawa. To również sposób na odmianę swojego życia i odzyskanie równowagi wewnętrznej.

Arteterapia - dla osób w jakim wieku?

Dorośli ludzie czasami nie chcą w takich warsztatach uczestniczyć, ponieważ wydaje się im to śmieszne. Terapia przez sztukę wydaje im się dobra jedynie dla dzieci. Jednak nie ma znaczenia ile człowiek ma lat. Każdy może się zrelaksować podczas takich warsztatów i każdy może nauczyć się panować nad swoimi emocjami oraz rozpoznawać swoje potrzeby. Więcej o tym, jak przebiega cały proces można znaleźć w artykule https://sensarte.pl/cwiczenia-rysunkowe-w-terapii-i-rozwoju-osobistym/ i poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Kiedy szukać pomocy?

Jeśli czujemy, że w naszym życiu nie jest tak jak być powinno, to warto się zastanowić nad zmianą. Czasami wystarczy wykonać tylko ten pierwszy najtrudniejszy krok i przyznać się samemu przed sobą, że przydałaby się nam pomoc. Jeżeli tak się stanie, to później już będzie znacznie łatwiej. Wystarczy skorzystać z pomocy specjalisty i bawić się dobrze w trakcie terapii sztuką. Przecież terapia nie musi kojarzyć się z niczym nieprzyjemnym. Można się dobrze bawić i relaksować podczas terapii sztuką. To nam pomoże w walce z codziennymi przeciwnościami losu.

Dla kogo jest arteterapia?

Terapeutyczne działanie sztuki

Sztuka uspokaja oraz relaksuje i to już zostało udowodnione bardzo wiele lat temu. Dlatego często słuchamy muzyki i nieświadomie coś malujemy na kartce gdy jesteśmy zdenerwowani lub coś mamy do przemyślenia. W arteterapii nie ma znaczenia czy posiadamy jakikolwiek talent artystyczny. Możemy nie posiadać żadnego, a i tak ta forma terapii nam pomoże i sprawi ogromną przyjemność. W takiej terapii można uczestniczyć razem z całą rodziną. Dzięki temu odzyskamy zerwane więzi i odzyskamy dobre relacje z osobami, na których nam zależy. Warto więc zrobić ten pierwszy krok.

Czy sztuka staje się kluczem do zdrowia psychicznego w 2024?

Współczesna arteterapia skupia się nie tylko na kreatywnym wyrażaniu siebie, ale również na integracji sztuki z innymi terapeutycznymi technikami, takimi jak minfulness czy terapia poznawczo-behawioralna. Dzięki temu uczestnicy mogą doświadczyć głębokiej transformacji osobistej i znaczącej poprawy w ich zdrowiu psychicznym.

Podczas sesji arteterapeutycznych w 2024 roku coraz częściej wykorzystuje się różnorodne formy sztuki, począwszy od tradycyjnego malarstwa, przez rzeźbę i collage, po sztukę wizualną. Istnieje przekonanie, że każdy może czerpać z korzyści różnych form arteterapii.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...
Artykuł bardzo przydatny, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które opiekują się bliskimi w domu. ...