Skip to main content

Rodzaje i metody powiększania ust

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów, związanych z medycyną estetyczną. Jego celem są wydatniejsze usta, o których marzy spora część kobiet. Współcześnie mogą one skorzystać z kilku sposobów na uzyskanie wymarzonych efektów. Niektóre z nich należą do grupy małoinwazyjnych zabiegów, inne z kolei wymagają większej interwencji chirurgicznej. Większość z nich jednak nie potrzebuje dużego nakładu czasu, a efekty widoczne są wyjątkowo szybko.

Powiększanie ust przy pomocy metod małoinwazyjnych

Rozwój współczesnej medycyny postępuje błyskawiczne, a innowacyjne rozwiązania wypierają tradycyjne technologie. Sukcesywnie rośnie również liczba zabiegów, którym mogą poddać się pacjenci, niezależnie od płci. Wygląd twarzy i jej okolic jest najczęstszą przyczyną kompleksów, dlatego też zabiegi w tym obszarze cieszą się największą popularnością. Jednym z nich jest powiększanie ust, którego współcześnie dokonać można przy pomocy kilku małoinwazyjnych sposobów.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

To zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie. Wbrew pozorom, wcale nie jest ono jednak nowe. Preparaty, oparte na kwasie hialuronowym, dostępne są rynku już od dwóch dekad. Co ważne, kwas hialuronowy służy nie tylko do zmiany rozmiaru ust. Przy jego pomocy można również je wygładzić, a nawet zmienić kształt, nadając im nieco więcej wyrazu i charakteru, pożądanego przez pacjenta. Efekty takich zabiegów utrzymują się od roku do 16 miesięcy. Po tym czasie należy go powtórzyć. Istnieje również możliwość rozpuszczenia kwasu, gdy pacjent zechce powrócić do dawnego wyglądu nieco wcześniej. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu. W tym przypadku stosuje się znieczulenie stomatologiczne lub też wykorzystuje się specjalistyczny krem. Rekonwalescencja trwa ok. 3 tygodnie. Przez ten czas mogą pojawić się zasinienia lub grudki. Opuchlizna ustępuje z reguły po 3 dniach.

W artykule "powiększenie ust - jak wygląda zabieg plastyki ust?" dokładnie wytłumaczono jak wygląda procedura zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, który jest najmniej inwazyjną metodą modelowania ust. 

Powiększanie ust z wykorzystaniem własnego tłuszczu

To kolejne niezwykle popularna metoda na powiększenie ust, choć w tym przypadku nie istnieje duża możliwość w zakresie ich modelowania. Cały zabieg opiera się na pobraniu tłuszczu w sposób, który przypomina nieco typową liposukcję. Następnie tłuszcz jest wprowadzany do ust przy pomocy specjalnej kaniuli. Co ważne, objętość ust maleje wraz z upływem czasu, gdyż wprowadzony do nich tłuszcz ulega wgajaniu. Zaledwie kilka miesięcy wystarczy, by jego część unaczyniła się, pozostając już na zawsze w miejscu wstrzyknięcia. Zabieg powiększania ust z wykorzystaniem własnego tłuszczu jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu lub też w sedacji dożylnej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Płynne preparaty modelujące usta

Płynne preparaty jak silikon czy aquamid nie zostały jeszcze przebadane pod kątem bezpieczeństwa i nie należy ich stosować, gdyż grozi to licznymi powikłaniami.

Chirurgiczne sposoby na powiększanie ust

Wszczepienie stałego implantu

Metoda ta polega na wprowadzeniu do mięśnia okrężnego ust implantu silikonowego lub gore-texowego. Ma on odpowiedni kształt, który przybierają usta. Zabieg polega na wykonaniu dwóch niewielkich rozmiarów nacięć. Efekty uzyskane przy pomocy implantu są trwałe, choć można go również usunąć w razie ujawnienia się nietolerancji. Niegdyś metoda ta święciła prawdziwe tryumfy, dziś natomiast jest wypierana przez zabiegi małoinwazyjne.

Zabieg lip-lift

To zabieg, którego skutkiem jest usunięcie części skóry z obszaru poniżej podstawy nosa. Dzięki temu znacząco zwiększa się czerwień wargi górnej. Ta metoda często wykorzystywana jest w przypadku osób, u których nastąpiły zmiany, polegające na zwiększaniu wysokości wargi białej. Proces ten związany jest z upływem lat i sukcesywnym starzeniem się. Po zabiegu, przeprowadzanym na ogół w znieczuleniu miejscowym, zostaje blizna, widoczna przez ok. pół roku. Jej umiejscowienie nie rzuca się jednak w oczy i nie przyciąga zbędnej uwagi.

Pozostałe metody na chirurgiczną zmianę rozmiaru ust

Powiększenie ust może również dokonać się przez skórne przeszczepy koriowe. Ta metoda wykorzystywana jest jednak na ogół przy zmianach, związanych z deformacjami porozszczepowymi. Jeśli celem jest natomiast zmniejszenie ust, chirurg może usunąć fragmenty śluzówki, znajdujące się na granicy czerwieni wargowej mokrej i suchej.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...
Artykuł bardzo przydatny, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które opiekują się bliskimi w domu. ...