Skip to main content

Jaki splot łańcuszka jest najmocniejszy?

Łańcuszek to wyjątkowy rodzaj biżuterii, który może być noszony w duecie z zawieszką lub jako odrębna część stylizacji. Co więcej, po ten wyrób jubilerski sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dlatego praktycznie w każdym salonie jubilerskim znajdziemy spory wybór łańcuszków o różnej długości i splocie. Pozostaje pytanie, jaki wzór łańcuszka wybrać? Który ze splotów charakteryzuje się największą wytrzymałością?

Jaki splot łańcuszka jest najmocniejszy?

Z zawieszką czy bez – co wybrać?

Idealnie dopasowany łańcuszek powinien charakteryzować się nie tylko odpowiednią długością i splotem, ale również stosownie dobraną zawieszką. Nie jest to zadanie łatwe, bowiem dodatek ten nie powinien zbytnio przytłaczać łańcuszka, ani nie przeważać go, by nie powodować niewielkich uszkodzeń na jego powierzchni.

Warto pamiętać również o tym, że nie każdy splot i grubość łańcuszka dobrze komponuje się z zawieszką i czasem dobrze jest nosić go samodzielnie. Poszukując informacji na ten temat, warto przeczytać tekst "Zawieszki i ich rodzaje - jak idealnie dopasować je do typu łańcuszka?", gdzie zawarte są porady dotyczące dopasowania zawieszki do najpopularniejszych splotów łańcuszków.

Jaki splot łańcuszka jest najmocniejszy?

W salonach jubilerskich znajdziemy łańcuszki o kilku splotach, które różnią się miedzy sobą wyglądem oraz sposobem wykonania. Jedne z nich będą charakteryzować się delikatnością, z kolei inne zachwycają masywnymi ogniwami i sporą wagą. Obszerny wpis na ten temat zamieszczono na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/sploty-i-dlugosci-lancuszkow-jakie-wyrozniamy, gdzie znajdziemy opisy najpopularniejszych splotów, takich jak, chociażby linka, pancerka, kordel, czy też ankier. Pozostaje pytanie, który ze splotów łańcuszków jest najmocniejszy?

Jakie wyróżniamy sploty i długości łańcuszków? | Łodzińscy

Najmocniejsze sploty łańcuszka, a przekonania innych

Wśród wielu osób krąży przekonanie, że najmocniejszym splotem łańcuszka jest kordel. Ma to mieć związek z budową tego typu łańcuszka, bowiem jego ogniwa połączone są na wzór sznura. Niestety w tym przypadku masywny wygląd to tylko pozory. Oczka w łańcuszku typu kordel są dmuchane, co sprawia, że łatwo jest je zgnieść i uszkodzić.


Jednym z najmocniejszych splotów łańcuszka jest pancerka. Charakteryzuje się ona dużymi, płaskimi ogniwami oraz oszlifowanymi brzegami, które są wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Co więcej, większość łańcuszków tego typu to dosyć masywne ozdoby, dlatego pancerka najczęściej wybierana jest przez mężczyzn.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karolina · 8 miesięcy temu
    Łańcuszki to świetny element dopełnienia każdej stylizacji. Niestety, moje łańcuszki często się urywały i przestałam je nosić. Ten wpis pokazał mi, jakie łańcuszki powinnam kupić, abym mogła je nosić latami! To wpis z informacjami, które na pewno zapamiętam. Dziękuję! 

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 1 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...