Skip to main content

Kiedy można wstawić implant zęba?

Wszelkie ubytki zębowe są problemem zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym. Coraz więcej osób decyduje się na ich uzupełnianie za pomocą implantów, które umożliwiają montaż idealnie dopasowanej korony, imitującej prawdziwy ząb zarówno pod kątem wyglądu z zewnątrz, jak i funkcjonalności podczas jedzenia. Implant ułatwia również ewentualne późniejsze wymienienie korony. Kto może wstawić sobie implant zęba? Kiedy jest to możliwe?

Kiedy trzeba wstawić implant zęba?

Czym jest implant zęba?

W momencie powstania ubytku w uzębieniu zastosować można specjalnie przygotowaną protezę, jednak jej użytkowanie dla wielu osób jest niewygodne, a i jest ona mało estetyczna. Coraz popularniejszym wyborem jest zastosowanie implantu zęba. Rozwiązanie to jest polecane przez większość stomatologów, w tym przez gabinet Nova Dent, oferujący kompletny proces wszczepiania implantów zębowych. Dentysta oferuje też leczenie protetyczne, zajmujące się odtwarzaniem braków zębów i ich odbudową.

Nova Dent Stomatolog Nowy Sącz - dentysta dziecięcy
ul. Zygmuntowska 15/6
33-300 Nowy Sącz
Tel: 690 513 251
www: novadent-stomatologia.pl

Implanty składają się z trzech elementów. Pierwszy z nich to wykonany z tytanu zamiennik naturalnego korzenia. Wszczepiany jest on w dziąśle w sposób, który zespoli go z kością. Drugim elementem jest łącznik, który jest montowany w części wszczepianej i to na nim zakładany jest ostatni element. Trzecia część to korona zęba, wykonywana ze specjalnej ceramiki imitującej naturalny wygląd zęba.

W którym momencie można założyć implant?

Wiele osób zastanawia się, jak szybko po wyrwaniu zęba można dokonać wszczepienia implantu. Wszystko w tym wypadku zależy od tego, czy po wyrwaniu zęba wyrostek zębodołowy jest odpowiedniej wielkości. Jeśli tak, to można przeprowadzić implantację natychmiastową i umieścić implant na miejscu automatycznie po ekstrakcji zęba. Zabieg taki przeprowadzić można między innymi w gabinecie Nova Dent, który można znaleźć tutaj https://goo.gl/maps/muAGWexsY9EhFeKy8. W sytuacji, gdy jednak wymagane jest uzupełnianie tkanki kostnej specjalnym materiałem zastępczym, mówimy o implantacji wczesnej, którą wykonuje się 2-3 miesiące po wyrwaniu zęba.

W przypadku konieczności głębszej rekonstrukcji kości lub wykonania podniesienia dna zatoki szczękowej wstawienie implantu może mieć miejsce po okresie dłuższym niż 3 miesiące i mówi się wtedy o implantacji późnej.

Co przemawia za zastosowaniem implantu zęba?

W momencie, gdy w uzębieniu pojawiają się ubytki, pojawiają się pewne trudności w gryzieniu i przeżuwaniu pokarmów. Prowadzi to do zaburzeń funkcjonowania narządu żucia, co przekłada się na możliwość pojawienia się asymetrii twarzy oraz powstawania stanów zapalnych. W skrajnych wypadkach może dojść do utraty kolejnych zębów. Często pojawiają się też bóle głowy i zaburzenia układu stawów skroniowo-żuchwowych. Zastosowanie implantów zębowych pozwala uniknąć tych dolegliwości i umożliwia dużo bardziej komfortowe życie.

Jak się zakłada implanty zębów?

Czy są przeciwwskazania do stosowania implantów?

Podobnie jak z wieloma innymi zabiegami, również w przypadku implantów zębowych istnieją przeciwwskazania, które wykluczają ich zastosowanie. Z pewnością istotnymi przeciwwskazaniami jest paradontoza oraz zaawansowana osteoporoza, ponieważ wręcz uniemożliwiają one odpowiednie zaimplementowanie pierwszego elementu implantu.

Implementacji nie powinno się dokonywać w ciąży, ponieważ może ona być zbyt dużym obciążeniem, a implant może się nie przyjąć. Również cukrzyca oraz choroby nowotworowe są istotną przeszkodą w stosowaniu implantów, ze względu na ogólny stan organizmu i jego zdolności do gojenia ran. Implantów nie stosuje się również u osób poniżej 16 roku życia, ponieważ nie mają one ukończonego rozwoju kości. Ostateczną decyzję odnośnie do zakwalifikowania do implantacji zawsze podejmuje stomatolog.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 1 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...