Skip to main content

Czy potrzebujesz pomocy psychologa? Kiedy zdecydować się na psychoterapię?

Z powodu problemów osobistych lub kłopotów w pracy trudno Ci opanować emocje? Zastanawiasz się nad spotkaniem z psychologiem, jednak odkładasz wizytę, bo odczuwasz wstyd i lęk przed wyśmianiem? Nie lekceważ problemów natury emocjonalnej, bo na pewno nie rozwiążą się same, a będą narastać i z upływem czasu spowodują pogorszenie się samopoczucia. Przeczytaj, kiedy warto umówić się na wizytę u psychologa.

Psychoterapia indywidualna - czy przynosi efekty?

Wizyta u psychologa — jak pokonać wstyd?

Dobry stan zdrowia psychicznego przekłada się na większą produktywność na co dzień i lepszy stan zdrowia ogólnego. Dlatego, jeśli masz za sobą traumatyczne przeżycia, zmagasz się z uzależnieniem lub nieustannie towarzyszy Ci smutek, nie lekceważ tego stanu. Wizyta u psychologa, tak samo jak wizyta u innego terapeuty czy lekarza specjalisty, nie jest powodem do wstydu, a przejawem troski o zdrowie i samopoczucie.

Psycholog nie oceni Twojego postępowania, ani Cię nie skrytykuje. Zachowa w tajemnicy usłyszane informacje, bo obowiązuje go tajemnica zawodowa. Sprawdź artykuł "Jak wygląda pierwsza rozmowa z psychologiem?" i dowiedz się, jak przebiega pierwsze spotkanie z psychologiem i dlaczego nie warto odkładać wizyty z powodu wstydu. 

Dlaczego warto iść do psychologa?

Psycholog dysponuje szeroką wiedzą w zakresie ludzkich zachowań i doświadczeń. Wybierz się do niego, gdy z racji szybkiego tempa życia potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie ze stresem. Z pomocą psychologa nauczysz się asertywności, usuniesz przeszkody stojące na drodze do samorozwoju. Wprowadzając pozytywne zmiany, poprawisz jakość swojego życia. Na spotkaniach z psychologiem udoskonalisz zdolności komunikacyjne i społeczne, dzięki czemu otworzysz się na bliskie relacje z innymi.

W trakcie psychoterapii zrozumiesz powody swoich dotychczasowych zachowań i wypracujesz nowe sposoby radzenia sobie z trudnościami. We wpisie "Na czym polega psychoterapia indywidualna?" przeczytasz, jak przebiega psychoterapia indywidualna i dlaczego warto się na nią zdecydować. 

Wizyta u psychologa - kiedy zdecydować się na psychoterapię?

Kiedy trzeba iść do psychologa? 

Jeśli czujesz, że przerastają Cię problemy, lub emocje zbyt często wymykają Ci się spod kontroli, skorzystaj z pomocy psychologa. Wyraźnym sygnałem świadczącym o tym, że potrzebujesz wsparcia specjalisty, jest poczucie bezsilności i braku nadziei, które towarzyszy Ci na co dzień. Do psychologa wybierz się wtedy, gdy odczuwasz wyobcowanie, znudzenie wszystkim i utratę zainteresowania tym, co do tej pory sprawiało Ci przyjemność.

Wsparcie specjalisty okazuje się niezbędne w przypadku utraty bliskiej osoby, rozwodu, zdrady czy trudności w relacjach z innymi ludźmi. Terapia u psychologa pomoże Ci uporać się z problemami psychicznymi, które nieświadomie zagłuszasz używkami, co prowadzi do uzależnienia. Zapoznaj się z ofertą Psycholog, Psychoterapeuta Wioletta Kucharek, która prowadzi terapie indywidualne stacjonarnie w Łodzi, jak i online. Forma psychoterapii online jest dobrym wyborem dla osób zabieganych, z małych miast lub mieszkających za granicami Polski. Nie szukaj wymówek! Zadbaj o swoją przyszłość i dobre samopoczucie.

Wizyta u psychologa — oznaka słabości?

Współcześnie na każdym kroku promuje się doskonały obraz życia, w którym brak miejsca na negatywne emocje. Rzadko kiedy rozmawia się o odczuciach, a wśród wielu osób nadal panuje przekonanie, że z porady psychologa korzystają wyłącznie osoby chore psychicznie. Tymczasem lęk, smutek lub złość to naturalne emocje, a nie objaw czegoś nienormalnego i wstydliwego. Dlatego też wizyta u psychologa nie oznacza słabości, a wprost przeciwnie — świadczy o odwadze i gotowości danej osoby do uporania się z własnymi problemami.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 1 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...