Korekta uszu - jak szybko i bezpiecznie pozbyć sie problemu odstających uszu?

Dodaj komentarz

Odstające uszy to częsty przypadek, który może być źródłem kompleksów i obniżonej samooceny. Rozwiązaniem tego rodzaju problemów jest chirurgiczna korekta uszu, nazywana otoplastyką. Dzięki niej możliwa stała się nie tylko redukcja odległości uszu od czaszki, ale również zmiana ich rozmiaru i kształtu. Operacja uszu jest bezpieczna, a ryzyko powikłań niewielkie. Nic dziwnego, że na zabieg ten decyduje się coraz więcej osób.

operacja odstających uszu Gdynia

Wskazania do otoplastyki

O odstających uszach mówimy wówczas, gdy najdalej wysunięty fragment tzw. obrąbka ucha odsunięty jest od czaszki na odległość większą, niż 2 cm. Jednak otoplastyka zajmuje się nie tylko problemem odstających uszu. Zabieg umożliwia również korektę zbyt dużych czy niesymetrycznych małżowin, a także rozwiązuje problem przerostu muszli. Wydawać by się mogło, że chirurgiczna korekcja małżowin usznych ma wyłącznie podłoże estetyczne. Jak się jednak okazuje, kompleksy i niska samoocena przyczyniają się również do wielu problemów natury psychologicznej. Z tego też względu zabiegom takim powinny poddawać się dzieci jeszcze przed rozpoczęciem nauki szkolnej. Osoby zainteresowane tego typu zabiegiem, powinny sięgnąć do tekstów umieszczonych na stronie: KOREKTA USZU GDAŃSK – OPERACJA PLASTYCZNA, gdzie przedstawiono szereg informacji o przebiegu zabiegu, ewentualnych przeciwwskazaniach i zaleceniach, związanych z okresem rekonwalescencji.

Czym jest chirurgiczna korekta uszu?

Otoplastyka wykonywana jest zarówno u starszych, jak i młodszych osób. Współcześnie uznaje się, że minimalnym wiekiem, w którym dziecko może poddać się zabiegowi, jest ukończony 7 rok życia. Z kolei optymalnym rozwiązaniem jest przedział od 7 do 14 lat. Zabieg korekty odstających uszu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Jest on również stosunkowo bezpieczny. Polega na dokonaniu niewielkiego nacięcia z tyłu ucha. Dzięki niemu możliwe jest wycięcie zbędnych fragmentów chrząstki i odpowiednie modelowanie małżowiny. Często również podczas zabiegu usuwa się nadmiar skóry, zgromadzony w tym miejscu. Rekonwalescencja nie wymaga większego wysiłku i trwa wyjątkowo krótko. Z reguły ogranicza się ona do noszenia opaski uciskowej, która zakładana jest wyłącznie przed snem. 

Gdzie wykonać korektę uszu?

Zabiegi chirurgicznej korekty uszu wykonywane są w szpitalnych oddziałach chirurgii plastycznej oraz w prywatnych klinikach. Zabieg przebiega na ogół w znieczuleniu miejscowym, choć u dzieci bardzo często stosuje się znieczulenie ogólne, pozwalające zniwelować stres i dyskomfort. Całość zamyka się z reguły w dwóch godzinach, w zależności od rodzaju i skali problemu. Od nasilenia wady, zniekształceń i zaawansowania problemu, zależy również ostateczna cena zabiegu. Koszty otoplastyki determinuje również placówka, którą wybierzemy oraz miasto, w którym dana klinika się znajduje.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.