Skip to main content

Czy warto podarować partnerce pierścionek przedzaręczynowy?

Miłość jest uczuciem najpiękniejszym. W tym słowie kryje się oddanie, zaufanie, troska. Miłość symbolizuje wszystkie najcudowniejsze chwile, które na Was czekają. Są jednak sytuacje, kiedy wraz z partnerką nie jesteście jeszcze gotowi stanąć na ślubnym kobiercu. Ty jednak chcesz, aby wiedziała, że kochasz ją tak bardzo, że nie potrafisz tego ubrać w słowa. Alternatywą dla pierścionka zaręczynowego jest pierścionek przedzaręczynowy, nazywany także pierścionkiem obietnicy. Jego zadaniem jest symbolizowanie Twojego oddania kobiecie, a także obietnicę tego, iż stanie ona kiedyś z Tobą na ślubnym kobiercu. Idea ta nie jest jeszcze popularna w Polsce, wywodzi się ona z zagranicy. Tak naprawdę nie jest z góry ustalone, jak ma on wyglądać i ile ma kosztować. Jest to w pełni Twoja inicjatywa. Pamiętaj, aby ostateczna decyzja kierowana była Twoimi uczuciami, a nie tym, co podpowiadają Ci inni.

Pierścionek przedzaręczynowy - kiedy się zdecydować na jego podarowanie?

Taki prezent dla Twojej partnerki jest idealny w momencie, kiedy chcesz zapewnić swoją drugą połówkę o uczuciach, którymi ją darzysz. To również świetny pomysł dla osób, które chcą podarować partnerce coś pięknego, co będzie nosiła przez cały czas przy sobie. Pierścionek przedzaręczynowy idealnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy oboje ustaliliście, iż nie jesteście pewni co do ślubu w danym momencie życia lub nie chcecie go brać w ogóle, ale chcesz podkreślić Wasze magiczne uczucie.

Jak wybrać rozmiar pierścionka?

Wielu Panów może mieć problem, który dotyczy rozmiaru pierścionka swojej partnerki. Idealny pierścionek ma nie zsuwać się z palca, ale także nie powinien go uciskać. Warto zmierzyć pierścionek swojej partnerki. Możesz poprosić o to kogoś, kto jest bliski Twojej kobiecie, jej mama, czy przyjaciółka. Do tego przyda się miarka krawiecka lub tasiemka, czy sznurek. Luźno zwiń go wokół nasady palca tak, aby nie wżynał się w skórę. Zmierz sznurek linijką lub odczytaj długość z krawieckiej miarki i porównaj do obwodów wewnętrznych pierścionka z tabeli. Pierścionek obietnicy możecie wybrać także razem - wówczas oboje udajcie się do sklepu jubilerskiego, gdzie specjalista zmierzy dokładnie palec Twojej partnerki i dobierze perfekcyjny dodatek. Więcej na temat wyboru rozmiaru pierścionka, przeczytasz we wpisie "Jak wybrać rozmiar pierścionka", gdzie znajdziesz praktyczne porady i podpowiedzi, jak wygląda mierzenie pierścionków u jubilera. 

Pierścionek z diamentem

Jak powinien wyglądać promise ring?

Pierścionek przedzaręczynowy i jego wygląd nie są narzucone z góry, jednak przyjęte zostało, iż ma być to tańsza i nieco skromniejsza wersja pierścionka zaręczynowego. Do najczęściej wybieranych promise ring należą te, które cechują się motywem serduszek, czy znaku nieskończoności. Ty najlepiej znasz swoją kobietę i wiesz, co dobrze trafi w jej gusta, a to jest najważniejsze przy wybieraniu idealnej biżuterii.

Czy warto podarować pierścionek przedzaręczynowy?

Każde przekonanie jest sprawą idealną. To od Ciebie zależy, czy podarujesz partnerce taki prezent. Jeżeli nie jesteś pewien, co do przekonań Twojej drugiej połówki możesz spokojnie z nią o tym porozmawiać.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kinga · 1 lat temu
    Pierścionek przedzaręczynowy 💍 jest czymś całkowicie nowym w Polsce. Wydaje mi się, że rzadko pary decydują się na taki gest, a szkoda! To super ozdoba i obietnica przed otrzymaniem prawdziwego pierścionka zaręczynowego. 💛

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Artykuł bardzo przydatny, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które opiekują się bliskimi w domu. ...
O matko, ja swoją suknię upolowałam miesiąc przed ślubem, a tu ktoś wspomniał o 8 ...
Przeprowadziłam się parę lat temu do Tarnowa, bo urzekło mnie to miasto. Zdecydowanie jest tu ...