Skip to main content

Nowoczesny sposób zarządzania flotą samochodową, czyli karty paliwowe

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą i posiadający na stanie większą ilość samochodów zastanawia się jak zaoszczędzić środki wydawane na ich użytkowanie. Istnieją różne rozwiązania które pomogą zoptymalizować koszty ich utrzymania, a jednych z nich jest karta paliwowa. Ułatwia ona kontrolę nad posiadanymi pojazdami, a także przynosi wymierne profity dla firmy. Czym właściwie jest wymieniona powyżej karta paliwowa i jakie są korzyści wynikające z faktu jej posiadania?

Na jakiej zasadzie działa i czym jest karta flotowa?

Dzięki produktowi, jakim jest karta flotowa, każdy przedsiębiorca może w sposób bezgotówkowy uiszczać szereg opłat do których należy zaliczyć między innymi tankowanie pojazdów, przejazd autostradą albo tunelem oraz płacić za inne usługi powiązanie z eksploatacją aut. Każda osoba prowadząca swój własny biznes jest proszona przed wydaniem karty, żeby zadeklarowała minimalną wartość miesięcznego zużycia paliwa. Rozliczenie dokonywane jest na koniec miesiąca poprzez wystawienie faktury zbiorczej. Ważną sprawą jest fakt, że karta zazwyczaj jest zabezpieczona indywidualnym kodem PIN bez znajomości którego nie da się nią zapłacić w żadnym punkcie. Zdecydowanie wartą polecenia jest karta Moyl, a więcej szczegółów o niej można znaleźć po odwiedzeniu strony internetowej moyl.pl, należącej do firmy Moyl sp. z o.o., znajdującej się ul. Sołtysowskiej 1, 31-589 Kraków (Tel. 799 719 888) - dzięki niej można doskonale kontrolować wydatki w firmie oraz oszczędzać czas i pieniądze. 

Jakie są zalety karty paliwowej?Tel.

To wspomniane powyżej już oszczędności, ale również jeden z elementów nowoczesnego zarzadzania flotą samochodową który pozwala na sprawne kontrolowanie wydatków związanych z obsługą i tankowaniem aut służbowych. Posiadanie jej generuje też oszczędności w zakresie księgowania wszelkich wydatków osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Dodatkowym atutem jest możliwość uruchomienia opcji, która zobowiązuje kierowcę do podania stanu licznika podczas tankowania. Dzięki temu szef firmy wie, czy pojazd nie jest używany do celów prywatnych pracownika. Niestety ciągle jeszcze można zaobserwować taki trend, że ludzie zatrudnieni w zakładzie usiłują oszukiwać swojego pracodawcę tankując paliwo na jego koszt do swoich prywatnych wozów albo do kanistrów.

Dzięki używaniu karty flotowej można także zdecydowanie ograniczyć tak zwaną papierologię firmową. Jak to już było wspomniane powyżej wszelkiego rodzaju wydatki jakie są ponoszone za pośrednictwem karty są rozliczane na koniec miesiąca za pomocą faktury zbiorczej.

I na koniec jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie powyższy produkt pozwala na bezproblemowe dokonywanie płatności w sytuacji kiedy znajdujemy się poza granicami kraju. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, których samochody często poruszają się po całej Europie.

Wypełnij formularz, zamów kartę paliwową i przystąp do programu Moyl!

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karolina · 1 lat temu
    O Moylu słyszałam wiele dobrego. Podobno mają świetną ofertę na karty paliwowe prepaid. Dla mnie to naprawdę istotna kwestia - posiadam kilka samochodów służbowych a koszty ich tankowania są ogromne! Szczególnie teraz, kiedy paliwo jest tak drogie.. 😕

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...
Artykuł bardzo przydatny, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które opiekują się bliskimi w domu. ...