Kiedy i jak wezwać pomoc drogową?
Awaria samochodu - bardzo nieprzyjemna i niezwykle stresująca sytuacjach zwłaszcza podczas długiej trasy. Niestety czasami nawet i najlepszy samochód prowadzony przez doświadzonego kierowcę może się popsuć, a my nie mamy na to absolutnie żadnego wpływu. Co zrobić jeśli nie jesteśmy w stanie dalej jechać? Kiedy i jak wezwać pomoc drogową?
Kiedy wezwać pomoc drogową, a kiedy nie?
Nie zawsze pomoc drogowa jest nam potrzebna. Nie jest ona jedynym wyjściem. Przed wezwaniem jej warto się jednak chwilę zastanowić. Może jesteśmy w stanie sami usunąć problem? Lub z czyjąś małą pomocą? Pomoc drogową wzywamy przede wszystkim wtedy, kiedy usunięcie awarii nie jest możliwe na miejscu lub wymaga specjalistycznego sprzętu, którego w samochodzie nie posiadamy. Dotyczy to sytuacji, kiedy uszkodzeniu uległ układ hamulcowy lub napędowy. Dlaczego? Ponieważ holowanie tak uszkodzonego auta jest zabronione ze względów bezpieczeństwa. Natomiast kiedy problem jest z kategorii tych mniejszych np. niski poziom oleju czy tak zwany „kapeć”, kiedy niepotrzebne są nam ani specjalistyczne narzędzia ani specjalistyczna wiedza - wzywanie pomocy jest zbędne. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku tirów - wymiana opony wymaga specjalistycznego mobilnego serwisu.
Pomoc drogowa - jak ją wezwać?
W pierwszej kolejności warto zadzwonić do firmy w której ubezpieczone jest auto. Często okazuje się, że w ramach polisy przysługuje nam darmowa usługa holowania. Czasami nawet nie jedna. Jeśli tak - ubezpieczyciel powinien podać nam numer telefonu firmy, która pomoże nam bezpiecznie odholować lub naprawić na miejscu samochód.
Jeśli nie (chociaż warto zwracać uwagę na takie usługi przy wyborze ubezpieczenia) - będziemy musieli wezwać pomoc na własny koszt. Samodzielne wyszukanie firm oferujących pomoc kierowcom jest bardzo łatwe. Żyjemy w czasach, kiedy każdy ma telefon z dostępem do internetu i to tam najszybciej zmajdziemy informacje o ewentualnej pomocy. Możemy jej także poszukać w gazetach czy pobliskiej tablicy ogłoszeń. Jednak nie zawsze mamy na to czas i szukamy jak najszybszego sposobu.
Wszystko to pokazuje, że przed dłuższą trasą ale i nie tylko - warto mieć na uwadze, że samochód potrafi popsuć się w najmniej oczekiwanym momencie. Powinnismy wtedy wiedzieć jak się zachować i do kogo dzwonić. Najlepiej gdyby w naszym telefonie był kontakt zarówno do zaufanego mechanika, jak i pomocy drogowej.
lub dodaj komentarz jako gość
Najnowsze wpisy:
-
Czy sprzedaż auta w skupie jest opłacalna?
-
Top 5 skupów aut w Mławie
-
Po czym poznać profesjonalny skup aut?
-
Pomoc drogowa - top 5 firm we Wrocławiu
-
Chcesz pozbyć się auta? Dowiedz się, jak sprzedawać samochody w skupie
Najpopularniejsze wpisy:
-
O czym pamiętać przy wynajmowaniu busa?
-
Usługi taksówkarskie w małych miastach
-
Jak sprzedać używany samochód w skuteczny i bezpieczny sposób?
-
Nowoczesny sposób zarządzania flotą samochodową, czyli karty paliwowe
-
Top 5 skupów aut w Mławie