Skip to main content

Jak sprzedać używany samochód w skuteczny i bezpieczny sposób?

Wiele osób stoi przed problemem sprzedaży starego auta. Najczęściej ludzie sądzą, że najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie oddanie samochodu do stacji demontażu. Nie jest to jednak najlepszy wybór, gdy auto jest sprawne. W takiej sytuacji można skorzystać z innych, alternatywnych sposobów.

Sprzedaż samochodu w skupie aut

Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usług świadczonych przez skup samochodowy. W Internecie znajduje się wiele ogłoszeń firm specjalizujących się w skupowaniu pojazdów. Wystarczy dobrze poszukać. Transport takiego starego samochodu nie powinien stanowić problemu przy tym rozwiązaniu, ponieważ firmy te często oferują pomoc przy transporcie. Przykładową firmą zajmującą się skupem starych samochodów jest skup aut Gdańsk, mianowicie Skup aut Auto-Bart, które oferuje bardzo dobre warunki przy transakcji, a płatność dostarczają w gotówce. Oferują oni darmową wycenę samochodu, co pozwoli na dokładne i profesjonalne sprawdzenie ile wart, jest wasz samochód. Cała transakcja przy współpracy z tą firmą jest bardzo prosta. Jeżeli samochód i przedstawiona oferta pasuje obu stronom, to dochodzi do transakcji i natychmiast otrzymujesz pieniądze. Pojazd jest zabierany, w wy nie musicie się już niczym martwić.

Zalety sprzedaży auta w skupie aut 

Zaletą takiego rozwiązania przy pozbywaniu się starych pojazdów jest oszczędność czasu. Sam proces jest bardzo prosty i nie sprawia problemów. Nie wymaga załatwianiu wielu formalności, a cena jaką możemy uzyskać za auto, może być atrakcyjniejsza niż gdybyśmy sprzedawali auto do stacji demontażu. Minusem tego rozwiązania, jest z pewnością to, że cena jaką otrzymamy, będzie niższa, niż gdybyśmy sprzedawali samochód na własną rękę. Oczywiście sprzedaż aut do skupu pojazdów oszczędza nam czasu, a sama firma musi pobrać dla siebie prowizje, wiec zrozumiałe jest, że dostaniemy u nich niższą cenę.

Sprzedaż samochodu na własną rękę

Innym rozwiązaniem na pozbycie się starego pojazdu jest sprzedaż na własną rękę. Aby to zrobić, wystarczy przygotować i wystawić ogłoszenie z pojazdem w jednym z wieli portali internetowych do tego służących. Trzeba oczywiście zadbać o dokładny opis i estetyczne zdjęcia. Jest to kluczowe, aby zainteresować klientów naszą ofertą. Zaletą tego rozwiązania, jest możliwość uzyskania wysokiej ceny za pojazd. Dobrze zaprezentowane auto to wysoka szansa, że klient będzie gotów zapłacić więcej niż byśmy dostali na stacji demontażu.

Nie jest to jednak dobra opcja, dla osób chcących szybko pozbyć się samochodu. Znalezienie odpowiedniego klienta może trochę potrwać, a samej sprzedaży często towarzyszy frustracja spowodowana natłokiem zadań, jakie trzeba wykonać podczas sprzedaży. Trzeba również umieć negocjować się, aby cena nas zadowoliła. Lepiej dobrze jest przemyśleć wcześniej czy na pewno chcemy bawić się w sprzedaż na własną rękę.

Kartka z napisem "sprzedam"

Znanym również sposobem na sprzedaż samochodu jest przyklejenie kartki o treści "sprzedam" wraz z numerem telefonu. Czy to na pewno jest dobre rozwiązanie?

Jeżeli ktoś rzeczywiście odpowie na ogłoszenie to, jest bardzo zainteresowany zakupem. Widział już samochód i miał okazję zobaczyć jego wady. Minusem tego rozwiązania jest możliwe uszkodzenie samochodu, podczas gdy ktoś będzie go oglądał na parkingu po zobaczeniu kartki. Jeżeli auto nie będzie umieszczone w widocznym miejscu, to również grupa klientów jest dość mała, co zmniejsza szanse na sprzedaż.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 2 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...