Skip to main content

Urlop w Krakowie - Co zobaczyć? Gdzie się zatrzymać?

Planujesz kilka dni wolnego od pracy razem ze swoją współmałżonką spędzić w innym rejonie niż na co dzień zamieszkujesz? Z pewnością tak, gdyż wtedy wypoczynek przynosi najlepsze efekty. Dlaczego więc się nie wybrać do takiego pięknego miasta, jakim bez wątpienia jest Kraków. Do tej miejscowości warto przyjechać zawsze, bez względu na to czy jedziesz tam ze swoją drugą połówką po raz pierwszy, czy już byłeś wielokrotnie. Kraków jest miastem, gdzie zawsze jest co robić.

hotel kraków kazimierz

Gdzie zatrzymać się podczas urlopu w Krakowie?

Oczywistą sprawą jest to, iż przed planowanym pobytem należy znaleźć miejsce, które posłuży Wam jako baza noclegowa. W tej kwestii bardzo dobrym wyborem jest hotel Estera położony w samym sercu krakowskiego Kazimierza. Jego niezaprzeczalnym atutem, oprócz komfortowych pokoi, jest doskonała lokalizacja. Dojdziesz stamtąd w kilka minut razem z żoną, zarówno do Rynku Głównego, jak i na Zamek Królewski. Więcej szczegółowych informacji o hotelu znajdziesz na stronie internetowej https://hotelestera.pl/ gdzie z łatwością dokonasz rezerwacji pokoju przez formularz kontaktowy. Teraz kiedy już miejsce noclegowe macie zapewnione, trzeba zacząć się zastanawiać, jak spędzić czas w tym przepięknym mieście. Na pewno w pierwszej kolejności warto zwiedzić:

Stare Miasto

W miejscu tym znajduje się największy i jednocześnie wyjątkowej urody rynek, na którym codziennie przebywa mnóstwo turystów z całego świata. Na płycie rynku znajdują się Sukiennice, Kościół Mariacki, z którego wybrzmiewa cogodzinny hejnał oraz wspaniałe kamienice. Dodatkową atrakcją jest to, iż kilka metrów pod ziemią znajduje się szlak turystyczny. Idąc dalej dojdziecie między innymi do Zamku Królewskiego. Stolica Małopolski jest jednym z wielu pięknych miast w Polsce, ale zdecydowanie wyróżnia je niepowtarzalny klimat oraz wyjątkowa aura. Kolejnym rejonem wartym odwiedzenia jest jedna z najpiękniejszych dzielnic tego miasta - Kazimierz. 

Kazimierz i Podgórze

Warto także wspomnieć, że Kraków jest doskonałym miejscem do spacerów. Także można nie tylko zwiedzać zabytki, ale też możesz zabrać ukochaną na romantyczny spacer po Plantach, czy też brzegiem Wisły. Po tylu atrakcjach dla ducha, nie wolno zapomnieć o strawie dla ciała. We wspomnianym już wyżej hotelu Estera jest ku temu doskonała sposobność. Na miejscu jest dostępna doskonała restauracja o nazwie Esterante, która przyciąga turystów niezwykłymi smakami. W lokalu spróbować można dań kuchni żydowskiej, polskiej oraz fusion.

Tam również atrakcji nie brakuje. Wymienić trzeba, chociażby niesamowite synagogi, kościoły i pozostałości kultury żydowskiej. Znajdziecie w tym rejonie Krakowa, gdzie zresztą znajduje się hotel, w którym się zatrzymaliście, klimatyczne knajpki i puby. Warto też odwiedzić Podgórze, a tam koniecznie fabrykę Oscara Schindlera i Muzeum Sztuki Współczesnej. Jeśli chodzi o pierwsze z wymienionych miejsc, czyli Fabrykę DEF, miejsce to zostało zostało udokumentowane w filmie "Lista Schindlera" w reżyserii Stevena Spielberga nawiązującym do wydarzeń z II wojny światowej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 2 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...