Sala szkoleniowa - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Dodaj komentarz

Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że za sukcesem firmy stoi dobrze wykwalifikowany personel. Popyt na szkolenia dla pracowników ciągle wzrasta, ponieważ przedsiębiorcom zależy na najwyższej jakości usług oraz pobiciu konkurencji. Dzięki nienagannie przeprowadzonym szkoleniom twoi pracownicy odświeżą swoją wiedzę branżową, zdobędą nowe pomysły oraz na nowo rozbudzą w sobie motywację do działania. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do wzrostu produktywności, a co za tym idzie, wzrostu zysków firmy.

 

Dlaczego szkolenia są ważnym aspektem życia firmy?

Treść merytoryczna szkolenia jest ogromnym krokiem do sukcesu, ale to nie wszystko. Czy wiesz, że dobra atmosfera na sali, jak również samo pomieszczenie odgrywa istotną rolę, jeśli chodzi o efektywne przyswajanie nowych informacji? W wielu siedzibach firm nie ma odpowiednio dostosowanego pomieszczenia konferencyjnego. W takim przypadku warto wynająć salę spełniającą twoje wymagania. Przykładem takiej oferty jest w pełni wyposażona sala konferencyjna w Tarnowie, a dokładniej sala przynależąca do Hotelu Gal.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali szkoleniowej?

Organizacja wydarzenia szkoleniowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę obejmują: wielkość pomieszczenia, jego lokalizację, oświetlenie oraz niezbędny sprzęt.

Przed wyborem sali należy ustalić liczbę uczestników, aby wybrać pomieszczenie, które bez problemu pomieści wszystkich obecnych. Nie ma nic gorszego od siedzenia w zatłoczonej sali, bez przestrzeni na zaczerpnięcie swobodnego oddechu. Klimatyzacja bądź ogrzewanie również odgrywają ważną rolę w zapewnieniu odpowiedniego poziomu komfortu. Zbyt wysoka temperatura powietrza w zamkniętym pomieszczeniu może wywołać skutki niepożądane, takie jak ból głowy, zaburzenia koncentracji, duszności, a nawet omdlenia. Z kolei zbyt zimne pomieszczenie może sprawić, że obecni nie będą potrafili skupić się na programie szkolenia, co mogłoby zaburzyć przebieg spotkania i wymianę doświadczeń między personelem.

Dzięki zapewnieniu takich podstawowych wygód personel będzie mógł skupić się na treści omawianych tematów. Stworzenie warunków sprzyjających przyswajaniu wiedzy oraz utrzymaniu wysokiego poziomu koncentracji umysłowej to klucz do udanego szkolenia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dzień wydaje się dłużyć, gdy przebywamy w jednym miejscu przez dłuższy czas. Zwłaszcza, gdy zaczyna doskwierać pragnienie lub pusty żołądek daje się we znaki. Dobrym pomysłem może okazać się catering dla uczestników spotkania, czy też przerwa na kawę/herbatę i ciastko, które z pewnością doda potrzebnej energii.

Nie da się pracować bez odpowiednich narzędzi, dlatego też warto poszukać sali konferencyjnej, która w swoim wyposażeniu oferuje, np. dostęp do internetu, rzutnik, ekran, mikrofon, flipchart, mazaki itp.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.