Skip to main content

Jak spędzić ferie zimowe w Nowym Sączu?

Ferie zimowe często spędzamy na nartach, gdzie doskonale spędzamy czas z rodziną. Każdego roku zastanawiamy się, gdzie warto wyjechać i jak zadbać o atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na uznanie zasługuje Nowy Sącz, czyli miasto pełne uroku i atrakcji. Przyjrzyjmy się temu, jak można spędzić tutaj zimowy czas z całą rodziną. Gdzie poszukać noclegu? Jak spędzić ferie zimowe w tym mieście?

Największe atrakcje — jakie warto poznać?

Zimową porą poszukujemy stacji narciarskich, zwłaszcza jeśli lubimy taką formę aktywności. W Nowym Sączu i okolicach czeka na nas wiele miejsc tego typu, a najpopularniejsze z nich to:

  • Kompleks Narciarski Słotwiny w Krynicy-Zdroju
  • Stacja Master Ski
  • Stacja narciarska na Jaworzynie Krynickiej
  • Stacja Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

W tym wypadku warto przejrzeć Top 10 wyciągów narciarskich w okolicach Nowego Sącza, by znaleźć najodpowiedniejszą propozycję dostosowaną do potrzeb swoich i towarzyszy podróży. Kolejną propozycją są snowparki, które zimą są niezwykle popularne. Korzystają z nich głównie snowboardziści zaawansowani i początkujący. Zainteresowaniem cieszą się też zjazdy saneczkowe, dostępne przy większości stoków narciarskich. 

Co jeszcze na nas czeka w Nowym Sączu?

Nie zapominajmy o tym, aby zarezerwować nocleg na ferie zimowe. Pokoje gościnne Zygmuntowska oferują komfortowy wypoczynek, atrakcyjne ceny i bliskość wielu atrakcji. W tym miejscu spędzi czas cała rodzina, para lub osoby podróżujące samotnie.

Jakie jeszcze atrakcje są dostępne zimową porą? Na Sądecczyźnie uwielbiane są kryte lodowiska, które latem są rolkowiskami. Możemy je odwiedzić w Chełmcu, Muszynie i Krynicy-Zdroju. Jeżeli lubimy ruch na świeżym powietrzu, nasze oczekiwania spełnią lodowiska pod chmurką. W okolicach Nowego Sącza cały czas rozwijane jest narciarstwo biegowe. Dla narciarzy przygotowane są liczne trasy, które skupiają się głównie w Krynicy i Muszynie. Można wybrać trasę: Góra Parkowa, na Słotwinach, czy w Ptaszkowej.

Podczas poszukiwania atrakcji w Nowym Sączu, warto mieć na uwadze kolejkę gondolową. Ma ona długość 2211 metrów i biegnie z Czarnego Potoku na Szczyr Jaworzyny Krynickiej. Przebiega wzdłuż stoku góry, dlatego można podziwiać piękne otoczenie przyrody. Długość trasy zajazdowej wynosi tutaj trochę ponad 2 kilometry.

Zimowe aktywności — jakie atrakcje wybrać?

Wyjątkową atrakcją Krynicy-Zdrój jest wieża widokowa oraz ścieżka w koronach drzew. Powstała ona na szczycie narciarskiej stacji Słotwiny Arena. Z pomocą tej konstrukcji podziwiamy piękną panoramę Tatr i Beskidów w zimowym okresie. Miłośnicy pieszych wędrówek z pewnością pokochają górskie szlaki na Sądecczyźnie. Nie brakuje tutaj wiele propozycji dla osób bardziej zaawansowanych i początkujących. Jak widać, w Nowym Sączu i okolicach każdy znajdzie szereg atrakcji w trakcie ferii zimowych.

Ferie zimowe spędzić warto w Nowym Sączy, gdzie turyści korzystają z wielu aktywności. Jazda na nartach, wycieczki górskie, jazda na łyżwach, podziwianie przyrody — to najciekawsze formy spędzania czasu zimą.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Olga · 6 miesięcy temu
    Nowy Sącz to moje ulubione miejsce na spędzanie ferii zimowych z moją rodziną. Jest tam wszystko, czego potrzebujemy i zawsze świetnie się bawimy :))))))

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...
Artykuł bardzo przydatny, zwłaszcza dla osób takich jak ja, które opiekują się bliskimi w domu. ...