Jak wkomponować szkło w wystrój domu?

Szklane elementy w wystroju wnętrz są w ostanich czasach coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego - są one ponadczasowe, eleganckie i łatwe w utrzymaniu w czystości. Gdzie zatem najczęściej montujemy szklane dodatki?

Szkło lacobel zamontowane przez firmę HouseKrup w kuchni

Szkło w kuchni

W przestrzeni pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami w kuchni idealnie sprawdzi się szkło. Wygląda ono elegancko i stanowi świetną alternatywę dla płytek lub kafelek. Największą zaletą lacobela, czyli szkła pokrytego wysokiej jakości lakierem, jest szeroka gama kolrystyczna. Jednak istnieje kolor uniwersalny, bardzo często wybierany przy wystroju kuchni. Mowa oczywiście o bieli. Jest on tak popularny, ponieważ biały lacobel świetnie pasuje zarówno do nowoczesnych aranżacji, jak i do klasycznych kuchni. Świetnie komponuje się również z właściwie każdym kolorem frontów i ścian. 

Balustrady ze szkła

Balustrada szklana to najbardziej ekskluzywna forma zdobiąca wnętrze. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz mieć wrażenie, że w ogóle nie ma elementu. Balustrada całoszklana dostępna jest z wąskim pochwytem z aluminium lub okrągłym pochwytem ze stali nierdzewnej lub drewna. Masz możliwość wybrania również balustrady bez poręczy, jeśli chcesz, aby odgrywała rolę osłony.

 Kobieta przy szklanej balustradzie zainstalowanej przez HouseKrup Kraków

Szklana balustrada a bezpieczeństwo

Często zadajemy sobie pytania, czy balustrada szklana jest bezpieczna, gdy masz dzieci, czy też możesz przez nie wypaść.  Jak zapewnia producent HouseKrup na swojej stronie internetowej balustrada szklana - oferta, wyroby te charakteryzują się wysoką wytrzymałością na uderzenia. Swoje właściwości bezpieczeństwa zawdzięczają dwóm taflom szkła, umieszczonym jedna na drugiej, połączonej odporną na rozerwanie i mocną elastyczną folią pomiędzy szybami, ta sama technologia, co w przypadku szyb samochodowych. Jeśli jedna z dwóch tafli szkła pęknie w wyniku uderzenia, folia pozostanie nienaruszona razem z drugą szybą. W przeciwieństwie do zwykłych tafli szkła float, laminowane szkło bezpieczne nadal ma „nośność resztkową”.

Balustrady szklane - montaż

Wiele osób zastanawia się, czy sobie poradzą z samodzielnym złożeniem szklanej balustrady, aby wyeliminować potrzebę tj. usługi szklarskie. Wierzymy, że każdy o podstawowych zdolnościach rzemieślniczych może zamontować omawiane balustrady. Jeśli potrafisz posługiwać się narzędziami, takimi jak śrubokręty i młotki, jesteś w stanie zrobić to samodzielnie. Oczywiście niektóre etapy montażu mogą wymagać pomocy osób trzecich. Istnieje też opcja zatrudnienia odpowiednich fachowców, montaż balustrady jest dla nich bowiem bardzo łatwy. Do każdego zamówienia balustrady otrzymasz pisemną i sfilmowaną instrukcję montażu. Najważniejsze jest jednak posiadanie dobrego podłoża do mocowania balustrady.