Skip to main content

Jak pomóc seniorom w walce z samotnością?

Choroby wieku starczego i postępująca demencja, prowadzą do pogorszenia jakości funkcjonowania na co dzień oraz obniżenia samopoczucia osób starszych. Warto podkreślić jednak, że samotność może być równie groźna, jak problemy z krążeniem czy reumatyzm. Jak pokazują badania, osoby samotne są znacznie bardziej podatne na różnego rodzaju choroby, tracąc jednocześnie chęć do życia. Skutkiem tego jest z kolei brak dbałości o siebie, zobojętnienie, a w końcu depresja, która zaburza codzienność sprawiając, że seniorzy przestają prosić o pomoc. Jak pomóc osobom starszym w walce z samotnością?

Prywatny dom opieki Holi-Care

Samotność i starość – czy muszą one iść w parze?

Powodem poczucia izolacji jest z reguły mieszkanie w pojedynkę i słabnące z biegiem lat zainteresowanie rodziny sprawami seniorów. Tego rodzaju problemy można jednak rozwiązać, wybierając dom opieki w okolicach Tarnowa, gdzie każdy podopieczny może liczyć na całodobową opiekę, wysoki standard życia oraz możliwość rozmowy z osobami w podobnym wieku. Dzięki budowaniu takich relacji interpersonalnych, seniorom nie doskwiera uczucie samotności, a wsparcie rehabilitantów i lekarzy pozwala zahamować rozwój chorób, związanych z podeszłym wiekiem.

Dlaczego dom spokojnej starości jest dobrym rozwiązaniem?

Placówki typu dom seniora, które zapewniają starszym osobom całodobową opiekę, cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Nic dziwnego, bo to właśnie dzięki nim możliwe staje się prowadzenie aktywnego życia towarzyskiego przez osoby, które do tej pory borykały się z problemem izolacji i samotności. Wieczorki poezji, seanse filmowe, imprezy okolicznościowe, ciekawe zajęcia i wydarzenia kulturowe, sprzyjają nawiązywaniu i budowaniu relacji interpersonalnych z osobami w podobnym wieku, co odbija się nie tylko na samopoczuciu, ale również i na zdrowiu seniorów. W dobrych domach opieki znajduje się z pewnością nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, a regularne wizyty lekarza umożliwiają stałe monitorowanie stanu zdrowia osób starszych.

Dom seniora Tarnów Holi-Care

Preferencje osoby starszej i dodatkowe udogodnienia

W artykule, zamieszczonym na stronie https://holi-care.pl/kiedy-zdecydowac-sie-na-dom-opieki/, znaleźć można szereg istotnych wskazówek, dzięki którym możemy rozpoznać moment, w którym umieszczenie seniora w domu opieki będzie najlepszym rozwiązaniem. Zanim jednak to nastąpi, warto poznać preferencje i oczekiwania osoby starszej, co do miejsca, które ma stać się jej drugim domem. Dzięki temu czas przeznaczony na poszukiwanie domu seniora zostanie maksymalnie skrócony, a wybór będzie znacznie łatwiejszy. Poszukując najlepszego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na komfort życia seniorów, odzwierciedlający się, chociażby w wyposażeniu pokojów czy też w pełnym wyżywieniu, dostosowanym do potrzeb osób starszych. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość rehabilitacji oraz organizacja dnia codziennego tak, by osoba starsza poczuła się ważna i pozbyła się poczucia samotności.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Jacek Laskowski · 11 miesięcy temu
    Mój dziadek o wiele lepiej czuje się w domu opieki niż sam w swoim mieszkaniu. To dobra decyzja, żeby starsza osoba zamieszkała w domu seniora. 

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 1 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...