Skip to main content

ABC przeprowadzki - przeprowadzka bez nerwów

Przeprowadzki bywają bardzo stresujące i wymagają poświęcenia sporej ilości czasu i zaangażowania. Ilość rzeczy do zorganizowania i pamiętania jest spora, a na każdym etapie mogą pojawić się nieoczekiwane problemy. Najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług profesjonalistów, zajmujących się przeprowadzkami kompleksowo. Kogo warto szukać?

Czy opłaca się zatrudnić firmę przeprowadzkową?

Jak znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową?

Poszukując najlepszego wykonawcy dla procesu przeprowadzki, warto skupić się na ofertach, które obejmują usługę kompleksową, czyli uwzględniającą znoszenie i wnoszenie przedmiotów. Doskonałym przykładem firmy przeprowadzkowej z szerokim zakresem usług jest działająca we Wrocławiu MK Logistyka. Na stronie internetowej znaleźć można pełną ofertę wraz z opisem firmy. Bardzo dobrym elementem oferty tej firmy jest przygotowywanie mebli do transportu, w ramach którego mogą one być rozkręcone, a po dostarczeniu na miejsce skręcone i ustawione w docelowym pomieszczeniu. Możliwość przeprowadzki krajowej na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej sprawia, że z usługi skorzystać mogą również osoby, zmieniające miejsce zamieszkania nie tylko w obrębie Wrocławia.

MKL Przeprowadzki Wrocław
ul. Barycka 3/1b
50-325 Wrocław
Tel: 604 246 314

Jak skutecznie przygotować się do przeprowadzki?

By uniknąć zbędnego stresu, warto wiedzieć, jak dobrze przygotować się do przeprowadzki. Zacząć trzeba od zrobienia listy rzeczy, które chce się zabrać z aktualnego miejsca zamieszkania. Dobrym rozwiązaniem jest przejrzenie wszystkich rzeczy, by pozbyć się przed przeprowadzką tego, co jest już zniszczone i nieprzydatne. Warto również wcześniej zebrać materiały niezbędne do pakowania rzeczy. Kartony bez problemu można kupić, jednak rozsądniejszym wyjściem będzie skorzystanie z możliwości zabrania kartonów, które sklepy wyrzucają po dostawie towaru. Przydatne są też zabezpieczenia do przedmiotów kruchych i delikatnych, takie jak folia bąbelkowa i wypełniacze styropianowe. Folię zastąpić można również własnymi ręcznikami i ścierkami.

Jeśli w trakcie przeprowadzki zabierane będą również przedmioty gabarytowe i meble, warto postawić na transport mebli z wniesieniem, ponieważ pozwoli to uniknąć proszenia znajomych i przyjaciół o przysługę. Na własną rękę z pewnością warto zabezpieczyć wszystkie elementy szklane, ewentualnie upewnić się, że wybrana firma przeprowadzkowa posiada stosowne ubezpieczenie, obejmujące transportowane przedmioty.

Jak przygotować rzeczy do przeprowadzki?

Jak przygotować do przeprowadzki sprzęt AGD i RTV?

Wiele osób w trakcie przeprowadzki najbardziej obawia się o swój sprzęt AGD i RTV. Warto poświęcić mu więcej uwagi i zabezpieczyć w sposób, który jest zazwyczaj ujęty w instrukcji użytkowania. Sprzęty takie jak pralki posiadają stosowne śruby zabezpieczające części ruchome w czasie transportu. Lodówki i zamrażarki również powinny być przewożone w odpowiednim położeniu, by uszkodzeniu nie uległa instalacja z czynnikiem chłodzącym i kompresorem.

Wszystkie sprzęty delikatne należy zabezpieczyć w sposób, który odizoluje najbardziej narażone na uszkodzenia elementy od otoczenia. Przydatne są w takim przypadku wypełnienia wykonane ze styropianu oraz specjalne separatory wykonane z foliowych poduszeczek z powietrzem. Tak przygotowany sprzęt może być przewożony bezpiecznie i bez większego ryzyka, że cokolwiek uszkodzi się podczas transportu. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:


Najpopularniejsze wpisy:


Najnowsze komentarze

Sushi Friends to najlepsza restauracja w Krakowie z sushi na wynos! Jeśli lubicie posmakować azjatyckiej ...
Mirosław 1 miesięcy temu Systemy wspomagające funkcjonowanie firmy
Takie systemy ułatwiające działanie i funkcjonowanie firmy to super wynalazek tych czasów! Odkąd wprowadziliśmy system ...
Sprawa jest faktycznie dość skomplikowana, kiedy w grę wchodzą uczucia. Wydaje mi się, że w ...
W końcu znalazłem artykuł z rzetelnymi informacjami o domkach holenderskich! Planuje zakup i postawienie takiego ...
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach takie systemy są bardzo przydatne. Możemy zautomatyzować więcej ...